Wspólne czytanie „Jeżycjady”


6 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie odbyła się akcja wspólnego czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

Tematem działania był „Motyw rodziny w wybranych książkach z serii „Jeżycjada”. Głównym celem tej akcji była popularyzacja serii, która przedstawia losy rodziny Borejków na przestrzeni wielu lat.

W spotkaniu wzięło udział 5 szkół z terenu Miasta i Gminy Żelechów: Szkoła Podstawowa w Stefanowie, Szkoła Podstawowa w Żelechowie, Szkoła Podstawowa w Starym Kębłowie, Szkoła Podstawowa w Woli Żelechowskiej oraz Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku.

Imprezę uroczyście rozpoczęła Sekretarz Miasta i Gminy Żelechów p. Beata Talarek czytając fragment książki pt. „Ciotka Zgryzotka”. Następnie kolejno uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali wybrane fragmenty oraz przedstawili kilka scenek sytuacyjnych ukazujących codzienne życie rodziny Borejków. Uczestnicy sięgnęli m.in. do takich książek jak: ”Imieniny”, Kłamczucha”, Opium w rosole”, „Kwiat kalafiora”, „Pulpecja”, „Ciotka Zgryzotka”, „Noelka”, „McDusia”, „Wnuczka do orzechów”, „Córka Robrojka” i „Żaba”

Akcja została zakończona przekazaniem na ręce opiekunów pamiątkowych dyplomów oraz zakładek dla szkół. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.