Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”

Dnia 7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób.

We wspólne czytanie włączyli się zaproszeni goście, uczniowie żelechowskich szkół: Szkoły Podstawowej im. Romulada Traugutta kl. II b, III c, IV a, V c i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego oraz nauczyciele.

Czytelniczą akcję rozpoczął Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz czytając fragment książki zachęcającej do czytania „Czytanie jest super”. Na spotkanie licznie przybyli uczniowie z ulubioną książką w kolorowych strojach, barwnymi transparentami. Każdy mógł czytać swoją przyniesioną książkę indywidualnie, w grupach wśród przyjaciół oraz przez wszystkich uczestników na określonej stronie na głos jednocześnie. Ważnym elementem akcji była wymiana książek między uczestnikami. Młodzi przekonali się, że czytanie jest miłe i przyjemne a czytać można wszędzie. Mamy nadzieję, że uczestnicy akcji będą mile wspominać ten dzień oraz częściej sięgać po książki bo czytanie to super przyjemność. Na zakończenie rozdano naszym gościom słodycze i napoje.

W akcji wzięło udział ponad 150 uczniów okazała się świetnym pomysłem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.