Dni Żelechowa 2023


Burmistrz Żelechowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach Dni Żelechowa, które odbędą się 17 i 18 czerwca.

W sobotę 17 czerwca na stadionie Klubu Sportowego „Sęp” rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Old Boys o Puchar Burmistrza Żelechowa.

Niedzielne obchody zainauguruje Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewni Chór Żelechowa.

Dalsza część uroczystości odbywać się będzie na stadionie. Po otwarciu imprezy o godz. 14.00, na scenie wystawione zostanie widowisko dla dzieci z animacjami pt. „Klub Czerwonego Noska”. Na godz. 15.10 zaplanowany jest występ solistów ze szkół z terenu gminy Żelechów. Pół godziny później zaprezentują się uczestnicy Akademii Gitary MGOK w Żelechowie.

Miłośnicy orkiestr dętych będą mogli usłyszeć znane i lubiane utwory w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Żelechowie, która wystąpi o godz. 16.00. Od godz. 16.45 na ludową nutę przygrywać będzie kapela Henryka Gwiazdy z Radomia.

O 17.30 – z myślą o entuzjastach sportu – odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy oldbojami „Sępa” Żelechów a samorządowcami.

Koncertowy wieczór rozpocznie się od szlagierów grupy ABBA wykonywanych przez coverowy zespół Abba Cover Live Band. Na godz. 20.00 zaplanowany jest występ zespołu FANATIC – jednego z twórców nurtu disco polo. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert ANDRE, znanego m.in. z przeboju „Ale Ale Aleksandra”.

Imprezie towarzyszyć będzie park rozrywki z dmuchańcami, animacjami dla najmłodszych, przejazdami kucykami, strzelnicą mobilną, watą cukrową, popcornem, lodami i innymi atrakcjami. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żelechów przygotują stoiska z gastronomią i rękodziełem. Będzie można również wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, biorąc udział w kiermaszu prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Bogato zaopatrzony bufet zapewnią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

Organizatorami imprezy są: Gmina Żelechów, Klub Sportowy „Sęp” w Żelechowie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.

 Zadanie publiczne pn. „Dni Żelechowa 2023” dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.