O MGOK-u

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie zlokalizowany jest w południowej części miasta, tuż za rynkiem, przy ul. Traugutta 5. Placówka mieści się na piętrze budynku wybudowanego w 1977 r. na potrzeby Domu Strażaka i Domu Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury został utworzony Uchwałą Nr XII-32/76 Rady Narodowej Miasta i Gminy w Żelechowie z dnia 7 grudnia 1976 r. Jest jednostką organizacyjną Gminy Żelechów. Jego działalność finansowana jest z dotacji z budżetu Gminy oraz ze środków własnych, uzyskiwanych z prowadzonej działalności.

MGOK działa na zasadach określonych dla samorządowej instytucji kultury. Celem działania instytucji jest prowadzenie działalności kulturalnej oraz jej koordynowanie na terenie gminy. W skład MGOK-u wchodzą: Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.

MGOK jest organizatorem imprez kulturalno-rozrywkowych, uroczystości, koncertów, spektakli teatralnych, przeglądów artystycznych, programów okolicznościowych, wystaw, projekcji filmowych, spotkań autorskich i tematycznych, sesji popularnonaukowych oraz konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W MGOK-u prowadzone są zajęcia i warsztaty artystyczne, przy MGOK-u działa Chór Żelechowa, Teatr „Niby nic”, Akademia Gitary oraz Studio Wokalne.