Slider

Chór Żelechowa

Od września 2013 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury działa Chór Żelechowa. Czterogłosowy chór liczy 15 osób w różnym wieku. Dyrygentem chóru jest Sławomir Lesisz.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne, kolędy, utwory ludowe i patriotyczne. Chór koncertuje w Żelechowie i innych miejscowościach, uświetnia swoimi występami lokalne uroczystości i imprezy, bierze udział w przeglądach i festiwalach.

W ostatnich latach chór występował w Żelechowie podczas cyklicznego Koncertu Kolęd i Pastorałek, koncertował na corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, występował z repertuarem ludowym podczas Dni Żelechowa i na dożynkach w pobliskiej gminie Sobolew, zapewniał oprawę muzyczną Mszy św. podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, Narodowego Święta Niepodległości oraz Orszaku Trzech Króli, przedstawił repertuar patriotyczny podczas lokalnego festynu „Młodzi dla Niepodległej” zorganizowanego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, występował na miejscowych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Chór Żelechowa zaprezentował się również kilka razy w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie podczas Koncertów Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu” oraz koncertów pt. „Wieczór Świętej Cecylii” organizowanych w ramach Dni Muzyki Chóralnej. Występował także w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie m.in. z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II oraz w kościele pw. św. Piusa V w Dęblinie z koncertem pieśni patriotycznych.

W grudniu 2017 r. Chór Żelechowa przebywał w Czechach, gdzie jako jedyny zespół z Polski uczestniczył w tradycyjnych Praskich Adwentowych Spotkaniach Chóralnych.

Skip to content