Teatr „Niby nic”

Od września 2016 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury działa grupa teatralna „Niby nic”. Założycielem i reżyserem zespołu jest Anna Kapczyńska. Teatr „Niby nic” tworzą mieszkańcy Żelechowa i okolic.

Zespół teatralny zadebiutował na scenie MGOK 5 marca 2017 r. sztuką pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej. W 2017 r. aktorzy teatru „Niby nic” zaprezentowali też specjalny program dla dzieci podczas Dni Żelechowa.

W 2018 r. teatr wystawił na scenie MGOK komedię Mikołaja Gogola pt. „Ożenek”. Grupa teatralna zaprezentowała tę sztukę również w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” w Bielsku Podlaskim. W 2018 r. aktorzy teatru „Niby nic” wystąpili ponadto na festynie „Pożegnanie Lata” w Żelechowie z programem dla dzieci pt. „Bajki samograjki”.

W 2019 r. grupa teatralna przygotowała program z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn pt. „O kobietach i mężczyznach z przymrużeniem oka…”, który został wystawiony w żelechowskim MGOK-u i łaskarzewskim Domu Pracy Twórczej „Bajka”. Podczas Dni Żelechowa 2019 aktorzy teatru „Niby nic” zaprezentowali przedstawienie dla dzieci pt. „Smocze perypetie”.

W 2020 r. teatr wystawił na scenie MGOK komedię pt. „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” na podstawie scenariusza Bożeny Kupis-Kucharskiej. W drugiej połowie 2020 r., ze względu na stan epidemii, teatr „Niby nic” musiał na pewien czas zawiesić działalność sceniczną i zmienić formę swojej pracy. W ten sposób powstał audiobook „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza nagrany przez aktorów.

W 2021 r. aktorzy teatru „Niby nic” wystawili komedię pt. „Jako w niebie” na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej.

W 2022 r. teatr wystawił na scenie MGOK komedię pt. „Moja żona Penelopa” autorstwa Zdzisława Gozdawy i Wacława Stępnia.

W 2023 r. grupa teatralna przygotowała program z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn pt. „O kobietach i mężczyznach z przymrużeniem oka… 2”, który został wystawiony w Żelechowie i Maciejowicach.

W 2024 r. teatr wystawił na scenie MGOK dwie sztuki: „Kluczyk” autorstwa Krzysztofa Kokota oraz „Biuro matrymonialne” Andrzeja Dembończyka.