Ogólnopolska akcja w Bibliotece


Za nami VIII ogólnopolska akcja Noc Bibliotek ukazująca wspierającą moc literatury i zachęcająca do korzystania ze zbiorów. Impreza odbyła się pod hasłem „To się musi powieść” i się powiodła!

O tym, co wydarzyło się 30 września wieczorową porą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, najlepiej wiedzą uczestnicy tego wydarzenia. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz nauczyciele.

W ramach akcji odbył się seans filmowy „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Nie zabrakło też głośnego czytania utworów Marii Konopnickiej. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy brali aktywny udział w zabawach literacko-plastycznych, rozwiązując zagadki, krzyżówki, labirynty, wykreślanki dotyczące znanej literatury dziecięco-młodzieżowej. Kolejnym etapem było wykonanie plakatu promującego twórczość polskiej pisarki oddanej dzieciom oraz napisanie listu do Marii Konopnickiej.

Po pełnych emocji zabawach nadszedł czas na smakowitą kolację: pyszne kanapki, frytki, owoce, domowe ciasteczka, przygotowaną przez młodzież z miejscowego Technikum Hotelarskiego i Liceum Ogólnokształcącego.

Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkową zakładkę do książek oraz słodycze. Była to pełna wrażeń lekcja literatury i fantastyczna przygoda z książką. Czytelnicza impreza odbyła się dzięki życzliwości Sponsorów – Kebab Neva z Żelechowa oraz piekarni Warowny z Kłoczewa. Dziękujemy!