Spotkanie autorskie z Agatą Karpińską


8 listopada (wtorek) w sali widowiskowej MGOK odbędzie się spotkanie z Agatą Karpińską – autorką wierszy, piosenek dla dzieci oraz kolorowych ilustracji. Serdecznie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów kl. 0-III szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Żelechów.

Rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych do 3 listopada pod nr tel. 25 754 11 60.

Agata Karpińska to autorka wierszy i piosenek dla dzieci. Laureatka konkursów poetyckich, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej „Przylecę do was na skrzydłach marzeń”, w którym zajęła drugie miejsce i Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Warszawa da się lubić”. Za tekst piosenki „Do Warszawy zapraszamy” otrzymała trzecie miejsce.

Zadebiutowała w 2017 r. książką „Polskie święta i zwyczaje. Wiersze o świętach” (wyd. Greg), która cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników. Zilustrowała i napisała książkę „Z Rykusiem po Rykach. Przewodnik dla dzieci” oraz „Niewinny, że inny. Bajka o tolerancji” (wyd. Nowa Baśń). Wkrótce ukaże się również przewodnik dla dzieci o Radzyniu Podlaskim. Jeden z jej wierszy został opublikowany w zbiorku „Na skrzydłach marzeń”  Wydawnictwa Książnicy Płockiej w języku polskim i ukraińskim.

Jest autorką piosenek i wierszy dla dzieci oraz krótkich rymowanek do kolorowanek. Jej wierszy można posłuchać w formie audio na stronie https://tatamariusz.pl/category/agata-karpinska. Wykonuje także ilustracje do książek dla dzieci najchętniej w technice akwareli i technikach grafiki komputerowej.

Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym, specjalność grafika artystyczna oraz pedagogikę przedszkolną na UMCS w Lublinie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu, obecnie prowadzi zajęcia plastyczne i rękodzieła w pracowni plastycznej MGCK w Rykach. Swoją pracą chętnie dzieli się na stronie www.facebook.com/agatkarpinska oraz na instagramie #rymalunki. Znaleźć tam można niepublikowane utwory a także fragmenty nowych książek, które „jeszcze się piszą” oraz informacje o nowych publikacjach.