Wizyta szkolnego Koła Przyjaciół Książki

15 grudnia Bibliotekę odwiedziło Koło Przyjaciół Książki działające przy Szkole Podstawowej w Żelechowie wraz z nauczycielką p. Anną Grudzień. Celem spotkania było zapoznanie z biblioteką, regulaminem wypożyczania oraz nowymi książkami zakupionymi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z ciekawym, nowym księgozbiorem Biblioteki. Rozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych, tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniów interesowały książki przygodowe, detektywistyczne, fantastyczne, głównie: „Operacja. Księga Czarodzieja”, „Tajemnica detektywa”, „Przygoda z Sigge”, serie książek „Przyjaciele zwierząt”, „Zaopiekuj się mną”, „Hania Humorek” oraz o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu czytana była zabawna historyjka „O Wilku, który nie lubił Świąt”, po czym rozmawialiśmy, za co lubimy najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia.

Niesamowitą radość sprawiło uczniom rozwiązywanie krzyżówki świątecznej. Nasi wspaniali goście bezbłędnie i szybko poradzili sobie, pisząc na monitorze interaktywnym poprawne rozwiązanie wszystkich świątecznych haseł. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz coś słodkiego.

Uczestnicy tej wizyty zapowiedzieli powrót w najbliższym czasie, aby wypożyczyć ulubione książki oraz na kolejne zajęcia literackie. Dziękujemy za piękną oryginalną kartkę świąteczną i udział w spotkaniu!