Świąteczny klimat na Rynku w Żelechowie

19 grudnia na żelechowskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie, zorganizowane już po raz szósty, wpisało się na trwałe do kalendarza gminnych imprez kulturalnych.

Stoiska ze świątecznymi ozdobami i smakołykami przygotowali: Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku, Szkoła Podstawowa w Starym Kębłowie, Szkoła Podstawowa w Stefanowie, Szkoła Podstawowa w Woli Żelechowskiej, Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie, Koła Gospodyń Wiejskich: z Łomnicy, Kębłowa, Stefanowa, Huty Żelechowskiej, Jarczewa i Woli Zadybskiej, 11 Drużyna Harcerska i 111 Gromada Zuchowa działające przy Szkole Podstawowej w Żelechowie, Caritas Żelechów, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Żelechowie, Koło Misyjne w Żelechowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Żelechowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie oraz wystawcy indywidualni.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję nabyć choinki, ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, świąteczne stroiki, ciasta, kolorowe pierniki oraz skosztować świątecznych potraw, m.in. kapusty wigilijnej, pierogów i krokietów z kapustą i grzybami, bigosu staropolskiego. Podczas jarmarku z kolędowym repertuarem wystąpił Chór Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie pod batutą Stefana Solarczyka.

Na zakończenie Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik podziękowali wystawcom uczestniczącym w jarmarku, chórowi i orkiestrze za stworzenie bożonarodzeniowego klimatu oraz złożyli wszystkim mieszkańcom miasta i gminy życzenia świąteczne.