Uczniowie z wizytą w Bibliotece

10 grudnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się przedświąteczne spotkanie z uczniami kl. II c Szkoły Podstawowej w Żelechowie wraz z wychowawcami Panią Urszulą Pietrzyk i Panią Edytą Mika.

Podczas tej wizyty goście z zaciekawieniem obejrzeli bibliotekę, zgromadzone w niej zbiory, zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek. Była też okazja do zaprezentowania najnowszej literatury dla dzieci o tematyce świątecznej. Odbyło się głośne czytanie fragmentów książek dotyczących świąt Bożego Narodzenia: „Tuż przed Gwiazdką” i „Jadzia Pętelka piecze pierniki” Barbary Supeł. Była również rozmowa o zwyczajach bożonarodzeniowych i tradycjach świątecznych.

Drugoklasiści uczestniczyli też w bibliotecznych kalamburach. Rysując pisakiem na monitorze interaktywnym, odgadywali przygotowane hasła dotyczące tematyki Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się doskonałą precyzją i świetną szybkością w odgadywaniu oraz znajomością tradycji świątecznych. Okazało się, że kalambury to wspaniała zabawa dla wszystkich uczestników.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz słodycze.