XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W piątek 27 maja, w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z uczniami kl. III-VI Szkoły Podstawowej w Woli Żelechowskiej wraz z nauczycielkami p. Hanną Zdunek i Kazimierą Polak-Belowską. Celem spotkania było przekazanie informacji o działalności biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z biblioteką, nowym i starym księgozbiorem, katalogiem i regulaminem wypożyczania. Odbyło się również głośne czytanie książki Agnieszki Stelmaszyk „Mazurscy w podróży” przez bibliotekarzy, nauczycieli i uczniów. Podopieczni brali aktywny udział w spotkaniu. Doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem krzyżówki o książkach, autorach i postaciach literackich. Była też możliwość wyszukiwania interesujących książek w katalogu on-line biblioteki oraz wypożyczenia. Zareklamowano najnowsze książki dla dzieci i młodzieży – głównie fantastyczne, detektywistyczne, podróżnicze, biograficzne, przyrodnicze i historyczne. Na zakończenie rozdano gościom słodycze oraz pamiątkowe zakładki do książek.