Spotkanie z pisarką Agnieszką Mielech

26 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury gościła Agnieszka Mielech – autorka popularnej serii książek dla dzieci „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Cykl zawiera ponad trzydzieści pozycji. Są to książki drukowane, audiobooki oraz ebooki.

Na spotkanie z pisarką licznie przybyli uczniowie klas I-IV szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Żelechów oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baczkowie wraz z opiekunami.

Na wstępie autorka opowiedziała o pracy pisarza, ilustratora, pomysłach na kolejne nowe książki, przedstawiła historię powstania serii o pomysłowej i zadziornej dziewczynce Stanisławie Emilii Gacek zwanej Emi, która wraz z przyjaciółkami zakłada tajną organizację. Dziewczyny postanawiają działać zgodnie z zasadą „Nigdy więcej nudy!” Tajny Klub Superdziewczyn prowadzi tajne misje: rozwiązuje kryminalne zagadki, pomaga zwierzętom, podróżuje i świetnie się bawi.

Pisarka swoje opowieści podczas spotkania uatrakcyjniła konkursem w postaci quizu z okazji 10 urodzin Emi. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, udzielając właściwych odpowiedzi. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając autorce wiele pytań. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę Emi oraz autograf od autorki.

Spotkanie z pisarką Agnieszką Mielech dostarczyło wielu korzystnych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt z autorką książek przyczyni się do zainteresowania literaturą, co powiększy grono czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żelechowie.