Majowe spotkania z przedszkolakami

W miesiącu kojarzącym się z książką i biblioteką, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z dziećmi z Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Żelechowie.

W środę 4 maja w bibliotece gościły 4 i 5-latki z grup: „Skrzaty”, „Kropelki” i „Krasnoludki” wraz z nauczycielkami Anetą Szczęsną, Edytą Kanią oraz Hanną Osińską. Podczas tej wizyty dzieci zostały zapoznane z funkcjonowaniem placówki, zawodem bibliotekarza, księgozbiorem i zasadami poszanowania książek. Przedszkolaki dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z biblioteką. Były też rozmowy o ulubionych książkach z literatury dziecięcej.

Przedszkolaki chętnie posłuchały czytanych wierszy Marii Konopnickiej, m.in. „Stefek Burczymucha”, „Pszczółki”, „Pranie”, „W lesie”, „Bocian” oraz Jana Huszcza „Skarga książki”. Nasi goście z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, chętnie odpowiadały na pytania oraz znakomicie poradziły sobie z rozwiązaniem bajkowych zagadek. Dzieci obejrzały wiele kolorowych, bogato ilustrowanych książek. Interesowały ich głównie książki obrazkowe, sensoryczne oraz serie książeczek: „Kicia Kocia”, „Peppa Pig”, „Masza i Niedźwiedź”, „Psi Patrol”, „Nela Mała Reporterka”.

Na pamiątkę spotkania panie bibliotekarki otrzymały od przedszkolaków kolorową, własnoręcznie wykonaną piękną laurkę z podziękowaniem. Każde zaś dziecko otrzymało słodycze oraz pamiątkową zakładkę do książek z adresem biblioteki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że powróci tu, aby wypożyczyć ulubioną książkę i na kolejne czytelnicze zajęcia. Dziękujemy za miłe spotkanie!