Przedstawiciele samorządu czytali dzieciom


W ramach XIX Tygodnia Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie odbyły się spotkania z dziećmi z Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś”.

W środę 11 maja w bibliotece gościły 3 i 4-latki z grup: „Biedroneczki”, „Żabki”, „Muchomorki” „Motylki” i „Pajacyki” z nauczycielkami Małgorzatą Wiśniewską, Pauliną Ducką, Anetą Majek, Joanną Kordą, Małgorzatą Król, Justyną Jurzystą oraz Wioletą Chudek. Na spotkanie z przedszkolakami przybyli: sekretarz Gminy Beata Talarek, przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Kocielnik oraz dyrektor MGOK Michał Sztelmach. Zaproszeni goście czytali fragmenty najciekawszych książek z literatury dziecięcej: „Na jagody”, „Basia w bibliotece”, „Psi Patrol”, „Masza i Niedźwiedź” oraz „Świnka Peppa”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów oraz odpowiadały na pytania dotyczące literatury.

Podczas tej wizyty dzieci zostały zapoznane z biblioteką, księgozbiorem oraz regulaminem wypożyczania. Przedszkolaki dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Spotkanie było też okazją do opowiedzenia o akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat po zapisaniu się do biblioteki otrzymuje darmową wyprawkę czytelniczą.