Wizyta przedszkolaków w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

W piątek 12 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościły kolejne grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Pluszowy Miś w Żelechowie. Swą obecnością w tym dniu zaszczyciły nas grupy: Żabki, Pajacyki oraz Skrzaty wraz z nauczycielkami.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych. Dowiedziały się także jak należy szanować książki oraz co zrobić aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem naszej biblioteki.

Podczas spotkania nie zabrakło także czytanych przez pracowników MGOK – Pana Michała Sztelmacha oraz Panią Patrycję Błachnio – bajeczek i wierszyków. Nasi mali goście wysłuchali m.in. bajeczkę pt „Wyjątkowy tygrysek”, „Misiek”, „Nie potrafię!” oraz wierszyki Danuty Wawiłow: „Taki wielki pies” i „Krzywy wierszyk”.

Przedszkolaki miały także możliwość wcielić się w rolę bibliotekarza i zobaczyć na czym polega jego praca poprzez zabawę w sczytywanie kodów kreskowych z wybranych książeczek. Na koniec pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Mali goście opuścili bibliotekę z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą do nas rodzicami, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.