Spotkanie autorskie z pisarką Justyną Bednarek


W czwartek 6 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie gościła autorka książek dla dzieci Justyna Bednarek.

Na spotkanie z pisarką licznie przybyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Żelechowa. Na wstępie odbyło się wręczenie nagród książkowych laureatom konkursu plastycznego: ”Najpiękniejsza ilustracja do książki Justyny Bednarek”. Kolorowe prace z twórczości pisarki wyeksponowane zostały na przygotowanej wystawie. Pani Justyna opowiedziała dzieciom o swojej przygodzie z pisaniem, jak to się zaczęło i co skłoniło ją do napisania opowieści o Niesamowitych Przygodach Dziesięciu Skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Pisarka podkreślała, że inspiracje do napisania książek czerpie z otoczenia i stara się, aby każda opowieść zawierała ziarnko prawdy. Dzieci z wielką radością zobaczyły fantastyczne miniaturki skarpetkowych bohaterów. Podczas spotkania autorka prezentowała fragmenty swoich książek, w których bohaterami są zwierzaki m.in. „Kury z grubej rury”, o sprytnych kunach i o poszanowaniu zwierząt. Dzieci nie tylko z uwagą słuchały bajecznych opowieści, ale też aktywnie udzielały odpowiedzi na kierowane do nich pytania. Podczas spotkania autorka chętnie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania, które dotyczyły jej życia osobistego, rodzinnego i dorobku literackiego. Na zakończenie pisarka zachęciła dzieci do podejmowania w życiu wciąż nowych wyzwań, podążania za swoimi marzeniami. Zasłuchani wystąpieniem pisarki uczestnicy spotkania nagrodzili autorkę gromkimi brawami, poprosili o autografy. Było to ciekawe, przesympatyczne spotkanie z literaturą. Przyczyni się zapewne do promocji czytelnictwa i zainteresowania ulubioną książką.

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie znajduje się wiele książek Justyny Bednarek po które serdecznie zapraszamy.