Przedszkolaki w Bibliotece


W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z dziećmi z Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Żelechowie.

W środę 15 maja gościły 3,4,5-latki z grupy „Muchomorki” i „Krasnoludki” wraz z nauczycielkami. Na spotkanie z przedszkolakami przybyła Burmistrz Żelechowa Krystyna Wieczorkiewicz oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Michał Sztelmach.

Goście czytali znane i lubiane przez dzieci utwory bajkowe i wierszowane: „Kot w butach”, „Słoń Trąbalski”, „Miś Bari”.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych opowieści, chętnie odpowiadały na pytania i rozmawiały z gośćmi.

Podczas spotkania dzieci zwiedziły placówkę, obejrzały bajecznie kolorowe książki z literatury dziecięcej, poznały zasady poszanowania i wypożyczania zbiorów.

Interesowały ich książki o zwierzętach, dotykowe, obrazkowe, serie „Kicia Kocia” oraz najstarsze z dawnych lat. Maluchy dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem i jak należy się zachowywać w Bibliotece.

Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą w odgadywaniu bajkowych zagadek. Uzyskały też wiele cennych informacji o projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły urocze podziękowania: Pani Burmistrz, Dyrektorowi oraz Pani Kierownik Biblioteki, same zaś otrzymały bajkowe zakładki do książek.

Serdecznie dziękujemy paniom: Joannie Korda, Wiolecie Chudek, Dorocie Głaszcz, Hannie Osińskiej, Beacie Rygielskiej za przybycie oraz miłą i sympatyczną atmosferę podczas spotkania.

Życzymy przedszkolakom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką!