Poranek z teatrem


8 czerwca na scenie MGOK wystawione zostało przedstawienie pt. „Przygody Sindbada Żeglarza” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Na spektakl licznie przybyły dzieci z przedszkola i szkół z terenu miasta i gminy Żelechów.

Tytułowy bohater, młody książę Sindbad, mimo otaczającego go bogactwa jest nieszczęśliwy. Co noc ma sen, w którym ktoś prosi go o pomoc. Tak zaczyna się podróż Sindbada, w której doświadcza wielu przygód: zostaje połknięty przez wieloryba, staje do walki ze sługami złego czarnoksiężnika, poznaje moc Dżina uwięzionego w lampie. Mali widzowie razem z dobrą wróżką cały czas pomagali Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów.

Przesłanie spektaklu mówi o tym, że dobro, które człowiek nosi w sercu jako skarb zawsze zwycięży zło, że nic i nikt nie zdoła pokonać wielkiej siły miłości i przyjaźni.

Wszystkim widowisko bardzo się podobało, czego wyrazem była burza braw zgromadzonej publiczności. Podziw wzbudziła nie tylko gra aktorów, ale także piękne kostiumy, scenografia oraz efekty świetlne i akustyczne.