Dni Żelechowa


W niedzielę 19 czerwca odbędą się Dni Żelechowa. Z bogatego programu imprezy każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Obchody zainauguruje Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców i gości o godz. 13.00 w kościele parafialnym.

Dalsza część uroczystości odbywać się będzie na stadionie Klubu Sportowego „Sęp”. Po uroczystym otwarciu imprezy o godz. 14.30, na scenie wystawiony zostanie program dla dzieci pt. „Leśne opowieści” w wykonaniu aktorów teatru „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia. Na godz. 15.30 zaplanowany jest występ grupy gitarowej działającej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem Marka Gryzieckiego. O 15.50 z repertuarem rozrywkowym zaprezentuje się Chór Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza. Pół godziny później miłośnicy orkiestr dętych będą mogli usłyszeć znane i lubiane utwory w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie pod batutą druha Stefana Solarczyka. Na ludową nutę przez kolejną godzinę przygrywać będzie kapela Krzysztofa Staręgi. O godz. 18.00 – z myślą o entuzjastach sportu – odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy oldbojami „Sępa” Żelechów a samorządowcami.

Koncertowy wieczór rozpocznie się od szlagierów Czerwonych Gitar wykonywanych przez coverowy zespół Kolorowe Gitary. Na godz. 20.30 zaplanowany jest występ zespołu Imperium – twórcy takich hitów jak „Żółte tulipany” czy „Wirują światła”. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Dejw, znanego z takich przebojów jak „Dołeczki” i „Petarda”.

Imprezie towarzyszyć będą animacje dla dzieci prowadzone przez wolontariuszy Caritas Żelechów oraz członków 111 Gromady Zuchowej i 11 Drużyny Harcerskiej z Żelechowa. Nie zabraknie również parku rozrywki z dmuchaną zjeżdżalnią, eurobungee, basenem z piłeczkami, watą cukrową, popcornem, goframi, lodami i innymi atrakcjami. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żelechów przygotują stoiska z kuchnią regionalną i rękodziełem. Będzie można również wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, biorąc udział w kiermaszu prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Bogato zaopatrzony bufet zapewnią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.