Dzień Dziecka pełen atrakcji


W niedzielę 5 czerwca w Parku Miejskim w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Caritas Żelechów oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie.

Podczas imprezy na dzieci czekało wiele atrakcji. Wolontariusze Caritas Żelechów pod kierunkiem s. Dawidy prowadzili wesołe tańce, konkursy i animacje. Były m.in. wyścigi w workach, malowanie twarzy, skręcanie balonów w rozmaite kształty oraz fotobudka. W namiocie Caritas można było ponadto poczęstować się smacznymi goframi przygotowanymi przez wolontariuszy.

Ciekawy program pod hasłem „I Ty możesz zostać strażakiem” zorganizowali druhowie z OSP Żelechów. Najmłodsi mogli wsiąść do wozu strażackiego i obejrzeć elementy jego wyposażenia. Nieco odważniejsi mieli możliwość unieść się wysoko na linie. Dużą popularnością cieszyły się szaleństwa w pianie oraz konkurencja polegająca na strąceniu celu prądem wody.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji z Garwolina, na Gminnym Dniu Dziecka obecni byli również policjanci, którzy zapraszali dzieci do oglądania radiowozu oraz prezentowali wyposażenie funkcjonariuszy.

W imprezę aktywnie zaangażowały się miejscowe stowarzyszenia. Panie ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie od wczesnych godzin porannych smażyły w MGOK-u pączki, którymi później częstowały dzieci w parku. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej prowadziło kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żelechowie oraz oferowało popcorn i watę cukrową. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa mieli na swoim stoisku lemoniadę, watę cukrową, frytki, gofry bąbelkowe, kawę i herbatę.

Na najmłodszych czekały bezpłatne dmuchańce – zjeżdżalnia, mała karuzela łańcuchowa i basen z piłeczkami. Wielką atrakcją był Marshall, czyli postać z uwielbianego przez dzieci „Psiego Patrolu”. Dzieci nie odstępowały go ani na krok, robiły sobie z nim zdjęcia, przybijały „piątkę” oraz zapraszały do tańca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kucyki przechadzające się po parku.

Przy parkowych alejkach znajdowały się ponadto stoiska z lodami, sorbetami, zabawkami, loterią „Koło Fortuny” i zakręconym ziemniakiem.

Bardzo dużą publiczność przyciągnął teatr baniek mydlanych „Bańkowe Show”. Podczas swojego występu, Maja Chorzępa – uczestniczka kilku programów telewizyjnych – zabrała widzów w magiczny świat iluzji bańki mydlanej.

Zwieńczeniem Gminnego Dnia Dziecka był koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Orkiestra pod batutą druha Stefana Solarczyka zaprezentowała znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej.