Noc Bibliotek w Żelechowie


W piątek 9 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się szósta edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”.

W imprezie promującej czytanie i zachęcającej do korzystania z biblioteki udział wzięli młodzi czytelnicy ze szkół podstawowych i średnich. W ramach spotkania odbyły się: projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”, głośne czytanie fragmentów książek o tematyce przyrodniczej oraz zabawy literackie (quizy, krzyżówki, zagadki) dotyczące ekologii. W programie zaproponowano uczestnikom zaprojektowanie toreb ekologicznych własnoręcznie zdobionych z elementami ochrony środowiska. Na uczestników, pasjonatów książek czekał też słodko-owocowy poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książek. Dla młodych czytelników była to ciekawa lekcja przyrody i doskonały czas na czytanie oraz obcowanie z książką.

Czytelnicza, wyjątkowa akcja pełna przygód i niespodzianek zyskała na atrakcyjności dzięki  życzliwości Sponsorów – piekarni z Kłoczewa i Ryk.

Impreza odbyła się z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych.