Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – informacja o uzyskanej dotacji w 2023 r.

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 6 000 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek Interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa oraz wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych w środowisku lokalnym poprzez zwiększenie dostępu do nowości wydawniczych, uatrakcyjnienie, odnowienie i rozbudowę księgozbiorów bibliotek publicznych.

Cieszymy się, że dzięki otrzymanej dotacji nasz księgozbiór powiększy się o nowości wydawnicze, które wkrótce ucieszą wyobraźnię i zaspokoją potrzeby  naszych użytkowników.