„Mała książka – wielki człowiek”


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie kontynuuje program „Mała książka – wielki człowiek” realizowany we współpracy z Instytutem Książki.

Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszej grupy wiekowej oraz zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Na najmłodszych czytelników przy zapisie do biblioteki czekają starannie dobrane zestawy utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych „Pierwsze czytanki dla…”, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, gdzie znajdziemy wiele czytelniczych porad i inspiracji. Nie zabraknie też kostki do gry oraz Karty Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Każdorazowo przy odwiedzaniu biblioteki i wypożyczeniu książki z księgozbioru dziecięcego dziecko otrzymuje naklejkę. Po zebraniu 10 naklejek na małego czytelnika będzie czekał imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania oraz nagroda.

Szczególnie zapraszamy dzieci z roczników 2016-2019. Mamy nadzieję, że razem uda nam się przekonać rodziców o ważnej roli czytania od najmłodszych lat oraz o korzyściach wynikających z książkowego rozwoju dziecka. Miłość do książek jest prezentem na całe życie a książka uczy, bawi i wychowuje od dzieciństwa.