„Mała książka – wielki człowiek” – projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie kontynuuje program „Mała książka – wielki człowiek” realizowany we współpracy z Instytutem Książki. Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Na najmłodszych czytelników przy zapisie do biblioteki czekają wyprawki czytelnicze, składające się z Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców. Każdorazowo przy odwiedzaniu biblioteki i wypożyczeniu książki z księgozbioru dziecięcego dziecko otrzymuje naklejkę. Po zebraniu 10 naklejek na małego czytelnika będzie czekał imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania oraz nagroda. Biblioteka szczególnie zaprasza dzieci z roczników 2014-2017. Panie bibliotekarki mają nadzieję, że wspólnie przekonają rodziców, że na czytanie nigdy nie jest za wcześnie.

Projekt jest organizowany przez Instytut Książki, a jego kampania społeczna została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.