„Mała książka – wielki człowiek” – kolejna edycja programu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie kontynuuje program „Mała książka – wielki człowiek” zapoczątkowany w 2019 r. Po raz kolejny zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat do udziału w akcji.

Na najmłodszych czytelników przy zapisie do biblioteki czeka wyjątkowa książka: „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, gdzie znajdziemy wiele cennych porad i inspiracji oraz Karta Małego Czytelnika. W tegorocznej edycji biblioteka otrzymała także wyprawki w języku ukraińskim. Każdorazowo przy odwiedzaniu biblioteki i wypożyczeniu książki z księgozbioru dziecięcego dziecko otrzymuje kolorową naklejkę. Po zebraniu 10 naklejek na małego czytelnika będzie czekał imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania oraz nagroda.

Akcja to dla dzieci i rodziców zaproszenie do świata literatury. To także okazja do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z jej ofertą po to, by wracać do niej jak najczęściej, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie! Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją czytelniczą przygodę i wraz z rodzicami staną się czytelnikami żelechowskiej biblioteki.

Projekt jest realizowany przez Instytut Książki, a jego kampania społeczna została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.