„Mała książka – wielki człowiek”

W roku 2023/2024 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie we współpracy z Instytutem Książki, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego kontynuuje ogólnopolską kampanię „Mała książka – wielki człowiek”  zapoczątkowaną w 2019 r. Po raz kolejny zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat do udziału w akcji.

Na najmłodszych czytelników przy zapisie do biblioteki czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza  na dobry czytelniczy start, która jest dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaków  oraz kartę małego Czytelnika. Każdorazowo przy odwiedzaniu biblioteki i wypożyczeniu książki z księgozbioru dziecięcego czytelnik otrzymuje kolorową naklejkę. Po zebraniu kompletu naklejek, przedszkolak zostanie nagrodzony imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania. W wyprawce przygotowane są też informacyjne broszury dla rodziców przypominające o pozytywnym wpływie czytania na rozwój dziecka.

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. To także zachęta do odwiedzania biblioteki i bliższego poznania ulubionej literatury by od dziecięcych lat rozwijać pasję do czytania.