Ferie z Biblioteką – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

19 stycznia, w ramach Ferii Zimowych z MGOK-iem, odbyło się spotkanie z dziećmi w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Żelechowie. Zajęcia dotyczyły Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka.

Z tej okazji czytane były fragmenty książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne o przygodach wiecznie głodnego i poszukującego miodu misia zamieszkującego Stumilowy Las.

Następnie uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania. Wśród nich znalazły się: zagadki, krzyżówki, zabawy przy tablicy interaktywnej o sympatycznym misiu i jego mieszkańcach. Uczestnicy działali w grupach, kolorowali obrazki, układali Kubusiowe puzzle oraz wykonali mapę Stumilowego Lasu. Na makietach można zobaczyć wszystkie postacie zamieszkujące las. Pojawili się więc: Kłapouchy, Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Krzyś, Sowa i Kubuś Puchatek.

Niezwykłą radość sprawiła dzieciom zabawa z balonami. Podczas wizyty była również okazja do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia ulubionej książki.