Dofinansowanie dla Biblioteki Publicznej w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

W 2021 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie działająca w strukturze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, po złożeniu wniosku do programu Instytutu Książki pn. „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego. Realizowany projekt to „Zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych”. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy. Wartość całego projektu wynosi 18 639 zł, wysokość przyznanego dofinansowania – 15 839 zł.

Dzięki dofinansowaniu, jeszcze w tym roku żelechowska biblioteka wzbogaci się m.in. o dwa nowoczesne zestawy komputerowe do obsługi czytelników oraz monitor interaktywny. Poprzez realizację projektu biblioteka stanie się bardziej atrakcyjna dla użytkowników. Zadanie zostanie zrealizowane do 30 listopada 2021 r.

Jest to już ósma edycja programu. Jego nazwa nawiązuje do obchodzonego w pierwszym roku realizacji programu (2012) Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego.