Dofinansowanie dla Biblioteki na zakup nowości wydawniczych 2024

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych, Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych otrzymała w 2024 r. dotację pochodzącą z budżetu państwa w wysokości 6 500 zł na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach audiobooków i e-booków.

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa oraz wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych w środowisku lokalnym poprzez zwiększenie dostępu do nowości wydawniczych, uatrakcyjnienie i rozbudowę księgozbiorów bibliotek publicznych.

Wraz ze środkami własnymi, na poszerzenie oferty naszych zbiorów o nowości wydawnicze z zakresu beletrystyki, literatury popularno-naukowej w bieżącym roku przeznaczamy kwotę 13 000 zł.