Burmistrz Żelechowa i Przewodniczący Rady Miejskiej czytali dzieciom


W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Żelechowie.

W czwartek 27 maja w bibliotece gościły 5-latki z grupy „Skrzaty”. Na spotkanie z przedszkolakami przybył Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Gość czytał wiersze Juliana Tuwima, m.in. „Lokomotywę”, „Rzepkę”, „Słonia Trąbalskiego”, „Dyzia Marzyciela”. Następnego dnia bibliotekę odwiedziły 4-latki z grupy „Pajacyki”. Spotkał się z nimi Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik i przeczytał wiersze Jana Brzechwy, takie jak: „Na straganie”, „Sójka”, „Stonoga” i „Smok”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, chętnie odpowiadały na pytania i rozmawiały z gośćmi.

Kierownik MGBP Danuta Bielecka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem placówki, księgozbiorem i zasadami poszanowania książek. Przedszkolaki dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z biblioteką. Spotkanie było również okazją do popularyzacji programu „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach którego każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat po zapisaniu się do biblioteki otrzymuje m.in. darmową wyprawkę czytelniczą.

Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły Burmistrzowi, Przewodniczącemu i Pani Kierownik własnoręcznie wykonane laurki, same zaś otrzymały słodkie niespodzianki i kolorowe zakładki do książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że wróci tam, aby się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.