Bajkowy Piknik z Książką

27 lipca odbył się w Parku Miejskim w Żelechowie Bajkowy Piknik z Książką zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. W wyjątkowym czytelniczym wydarzeniu w plenerze, wśród otaczającej przyrody, udział wzięły dzieci z terenu miasta i gminy Żelechów. Głównym celem imprezy było promowanie czytelnictwa a także pokazanie, że dzieci naprawdę lubią i chcą czytać książki. Bo czytanie rozwija, pobudza wyobraźnię, bawi i uczy.

Bajkowe spotkanie  rozpoczęło się od głośnego czytania zabawnych wierszy polskich autorów. Utwory Agnieszki Tyszki i Ludwika Jerzego Kerna zaprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik oraz Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz.

Dalszą część pikniku wypełniły wesołe zabawy literacko-plastyczne: układanie i budowanie wież z książek, czytanie ulubionych bajek, zagadki literackie. Nie zabrakło też kolorowanek i prac plastycznych. Ogromną radość i niespodziankę sprawiła postać „Myszki Miki”. Przy bajkowej muzyce bawiła i zapraszała do tańca dzieci oraz pozowała do zdjęć.

Świetną zabawą okazało się też malowanie farbami na folii stretch. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i stworzyły piękne, wakacyjne krajobrazy.

Przez cały czas trwania pikniku najmłodsi mogli częstować się słodyczami, a także bezpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Było wesoło, radośnie i kolorowo!