Noc Bibliotek już po raz dziesiąty!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie już po raz dziesiąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Impreza odbyła się pod hasłem „Moc bibliotek” (Noc bibliotek – Moc czytania).

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz nauczyciele.

W ramach akcji odbyły się kreatywne warsztaty baśniowe, które poprowadziła Mhandmade pani Małgorzata Krupa. Efektem zajęć były, prześlicznie wykonane ze sznurka przez naszych młodych artystów, baśniowe postacie: królewny i rycerze, z akcentem czytelniczym.

Następnie mogliśmy obejrzeć film „Mój brat ściga dinozaury”, przy którym nie mogło zabraknąć słodkich przekąsek. Literackie spotkanie rozpoczęliśmy czytaniem wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej o Mocy bibliotek, po którym wspólnie przeczytaliśmy baśń H. Ch. Andersena „Nowe szaty cesarza”.

Uczestnicy podzieleni na trzy grupy brali aktywny udział w zabawach literacko-plastycznych, rozwiązując zagadki, krzyżówki, labirynty, wykreślanki dotyczące znanej literatury dziecięco-młodzieżowej.

Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkową zakładkę do książek oraz słodycze. Była to pełna wrażeń lekcja literatury i cudowna przygoda z książką.