Dni Żelechowa 2024


Burmistrz Żelechowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach Dni Żelechowa, które odbędą się 16 czerwca.

Obchody zainauguruje Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Dalsza część uroczystości odbywać się będzie na stadionie Klubu Sportowego „Sęp”. Po otwarciu imprezy o godz. 14.00, na scenie wystąpi grupa baletowa „Dance Now” działająca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem Aleksandry Wojtanowicz-Piętowskiej. Następnie zaprezentuje się schola dziecięca Parafii Żelechów prowadzona przez s. Łucję. W dalszej części imprezy zaplanowane są występy wokalne uczniów szkół z terenu gminy Żelechów. Tuż po nich sceną zawładną reprezentanci Akademii Gitary MGOK przygotowani pod kierunkiem Marka Gryzieckiego.

O godz. 15.30 miłośnicy orkiestr dętych będą mogli usłyszeć znane i lubiane utwory w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Żelechowie pod batutą druha Stefana Solarczyka.

Podczas części oficjalnej wręczone zostaną podziękowania za promocję Żelechowa dla Piotra Wiśnickiego – kierowcy F3 FIA i Cezarego Polaka – kapitana reprezentacji U-20, obecnie reprezentanta U-21. Od godz. 16.15 na ludową nutę przygrywać będzie zespół Kłoczewiacy.

O 17.00 – z myślą o entuzjastach sportu – odbędzie się trening piłkarski z Cezarym Polakiem, a następnie rozgrywki piłkarskie dziecięcych drużyn Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów.

Koncertowy wieczór rozpocznie się od szlagierów wykonywanych przez zespół Trubadurzy. Na godz. 19.30 zaplanowany jest występ kapeli góralskiej Zbóje. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert grupy Milano reprezentującej nurt polskiej muzyki tanecznej.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa motocykli grupy motocyklowej Moto Swan Żelechów, Wolf-Team i przyjaciół (około 17.45). Po terenie KS „Sęp” przechadzać się będzie maskotka „Farmuś” z Farmy Iluzji. Na dzieci czekał będzie również park rozrywki z dmuchańcami, przejazdami kucykami, watą cukrową, popcornem, lodami i innymi atrakcjami. Wolontariusze Caritas Żelechów malować będą dzieciom twarze. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żelechów przygotują stoiska z gastronomią i rękodziełem. Będzie można również wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, biorąc udział w kiermaszu prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Bogato zaopatrzony bufet zapewnią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie i Woli Żelechowskiej.