„Brzydkie kaczątko” w wykonaniu Teatru Rodzica

6 czerwca na scenie żelechowskiego MGOK-u ponownie wystąpiła grupa teatralna „Teatr Rodzica” działająca przy Publicznym Przedszkolu „Pluszowy Miś” w Żelechowie. Rodzice zaprezentowali przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”. Na widowni znalazły się tym razem dzieci z gminy i miasta Żelechów.

Aktorzy zachwycili zgromadzonych profesjonalną grą aktorską, barwnymi strojami oraz własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. W trakcie przedstawienia nie zabrakło śpiewu, tańców oraz elementów humorystycznych. Rodzice podczas występu angażowali dzieci do wspólnej zabawy, wywołując uśmiech na ich twarzach.

W rolę brzydkiego kaczątka wcieliła się Katarzyna Opala. Jako mama i dzieci wystąpili Magdalena Grzęda, Karolina Dziubak oraz Piotr Dziubak. Psa i kota zagrali Robert Basak i Damian Dróżdż. W rolę kury i koguta wcielili się Wiola Kawka oraz Mateusz Figielski. Kaczkę zagrała Sylwia Sergiel, natomiast kaczora Arkadiusz Jurzysta. Jako kaczuszki wystąpili: Katarzyna Dziubak, Łukasz Lazurek, Elżbieta Gliwka, Patrycja Karasińska i Natalia Abramska. W role łabędzi wcieliły się Sylwia Rodak, Magdalena Basak oraz Marta Chmielewska. Żaby i bociana zagrali Katarzyna Siwiec, Robert Pieńkos i Szymon Grudzień. Narrację prowadziły Rozalia Mazurek oraz Karolina Tratkiewicz. Za scenariusz, reżyserię i udźwiękowienie odpowiedzialne były: Beata Rygielska, Justyna Jurzysta, Aneta Szczęsna, Ewelina Figielska oraz Wioletta Chudek.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było wspólne wykonanie finałowego tańca przez zgromadzoną publiczność oraz aktorów.