Zajęcia z arytmetyki mentalnej


Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie oraz Centrum Edukacyjne Twórcza Zagroda z Garwolina zapraszają na zajęcia z arytmetyki mentalnej, które będą prowadzone w MGOK-u. W środę 5 października odbędą się bezpłatne lekcje pokazowe: o godz. 16.00 dla dzieci w wieku 9-13 lat, o godz. 16.45 dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Arytmetyka mentalna to wyjątkowy program rozwoju zdolności umysłowych i twórczego potencjału dziecka za pomocą japońskiego liczydła Soroban. Metoda arytmetyki mentalnej inaczej nazywana jest szybkim liczeniem w pamięci. Metoda ta:

  • wszechstronnie rozwija,
  • sprzyja lepszemu przyswajaniu języków obcych,
  • poprawia koncentrację i pamięć,
  • pomaga zwiększyć postępy w nauce i… na pewno pomoże zaoszczędzić czas podczas odrabiania lekcji z matematyki: dziecko będzie potrafiło liczyć szybciej od kalkulatora!

Całość oparta jest o bardzo atrakcyjną, wyspecjalizowaną pod te zajęcia platformę internetową, która wspiera utrwalanie pozyskiwanych umiejętności oraz o podręczniki z rozszerzoną rzeczywistością.

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu w grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat po 60 lub 90 min. Zajęcia są odpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 533 858 444.