VIII Noworoczny Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie


5 stycznia 2020 r. w Żelechowie odbył się VIII Noworoczny Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie pod kierunkiem kapelmistrza Stefana Solarczyka. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie zgromadzili się licznie mieszkańcy Żelechowa i okolic, aby jak co roku spędzić niedzielne popołudnie przy dźwiękach orkiestry. Koncert poprowadził konferansjer wszystkich dotychczasowych edycji koncertu Łukasz Bogusz, zapowiadając wszystkie wykonywane utwory ciekawymi informacjami z nimi powiązanymi.

W pierwszej części koncertu orkiestra wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i zagraniczne utwory świąteczne – Gdy się Chrystus rodzi, Jest taki dzień, Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Merry Christmas Everyone, We Wish You a Merry Christmas.

Kolejna część koncertu miała charakter przede wszystkim rozrywkowy, w której dominowały utwory taneczne – I will survive, Sway, Forever and Ever, ale także ballady – Hallelujah, Yesterday, Happy X-Mas oraz marsze Madziar i Witaj Polsko.

Wśród utworów znalazły się nowe, niewykonywane dotychczas przez orkiestrę utwory instrumentalne. Orkiestrze towarzyszyła wokalistka Alicja Kamola.

Różnorodne aranże i ciekawe interpretacje wokalno – muzyczne sprawiły, że koncert był ciekawy pod względem brzmienia i spotkał się z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, którzy gromkimi owacjami na stojąco zachęcali orkiestrę do wykonania utworów na bis.

Na zakończenie koncertu burmistrz Żelechowa podziękował członkom orkiestry za ich zaangażowanie i ciężką pracę, jaką jest nauka gry na instrumentach i ćwiczenie nowych aranżacji pod kierownictwem kapelmistrza Stefana Solarczyka, który od wielu lat z dużym zaangażowaniem i pasją kieruje żelechowską orkiestrą. Owocem tej pracy są nie tylko cykliczne noworoczne koncerty, ale również występy orkiestry podczas wielu uroczystości państwowych, lokalnych i kościelnych oraz udział w przeglądach orkiestr.