„Tribute to Queen akustycznie”


26 kwietnia na scenie żelechowskiego MGOK-u miało miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert „Tribute to Queen akustycznie”, podczas którego zostały zaprezentowane kultowe przeboje grupy Queen.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół SilkQueen. Jest to grupa, która jako jedyna w Polsce i jedna z nielicznych na świecie wykonuje utwory Queen akustycznie. W skład zespołu wchodzą: Janusz Maleńczuk (wokal, instrumenty perkusyjne), Krzysztof Chromiński (fortepian, wokal), Andrzej „Smukły” Maleńczuk (gitara akustyczna, wokal) oraz Łukasz Juszczuk (bas akustyczny). Są to doświadczeni muzycy, którzy mają na swoim koncie występy na wielu scenach i festiwalach w kraju i za granicą.

Podczas tego magicznego wieczoru widzowie usłyszeli zarówno ballady rockowe „We Are the Champions”, „Bohemian Rhapsody” jak również inne znane utwory grupy Queen m. in.  „We will rock you”, „Radio GaGa”, „The show must go on”, „I want to break free”, „Who wants to live forever”, „Under pressure”, „A kind of magic”, „I want it all”, „Friends will be friends”, „One vision”, „Another one bites the dust”, „Too much love will kill you”, „Crazy little thing called love”, „Don’t stop me now”.

Artyści swoją energią i niesamowitym brzmieniem porwali publikę. Każdy utwór kończył się gromkimi brawami od publiczności, wśród której znajdowali się nie tylko mieszkańcy Żelechowa. Na wydarzenie przybyli również mieszkańcy z odległych miejscowości złaknieni rockowych wrażeń.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor MGOK w Żelechowie Michał Sztelmach, który przekazał gratulacje oraz podziękowania dla zespołu za profesjonalny i pełen wrażeń występ oraz dla publiczności za tak liczne przybycie.