Teatr kukiełkowy przedstawił „Zielonego Kapturka”

W piątek 24 lutego, na zakończenie ferii z MGOK-iem, wystąpił dla dzieci Teatr Lalek Kukiełka z przedstawieniem kukiełkowo-jawajkowym pt. „Zielony Kapturek”.

„Zielony Kapturek” to klasyczna bajka, zaprezentowana w autorskim, ekologicznym wydaniu. Jest to najnowsze przedstawienie teatru lalkowego, który gościł w żelechowskim Domu Kultury już dwa razy.

W spektaklu wystąpiły lalki, ręcznie wykonane przez Muzeum Lalki w Pilźnie. Bajka była w całości rymowana i łatwa w odbiorze. Dynamika akcji sprawiła, że publiczność z zapartym tchem śledziła losy Zielonego Kapturka. Przedstawienie ubogacone było efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych.

Spektakl połączony był z krótkimi warsztatami, podczas których mali widzowie poznali rodzaje lalek, ich budowę oraz mieli możliwość spróbowania swoich sił jako animator lalek.