„Śpiąca królewna” w wykonaniu Teatru Rodzica

27 czerwca na scenie żelechowskiego MGOK-u ponownie wystąpiła grupa teatralna „Teatr Rodzica”, która po raz drugi zaprezentowała adaptację bajki pt. „Śpiąca królewna”. Tym razem na widowni znalazły się dzieci z terenu gminy i miasta Żelechów.

Grupa dzięki profesjonalnej grze aktorskiej oraz starannie wykonanej scenografii, barwnym strojom i własnoręcznie wykonanym rekwizytom zachwyciła zgromadzonych oraz przeniosła ich w świat bajki. W trakcie występu nie zabrakło elementów humorystycznych oraz momentów angażujących publiczność do wspólnej zabawy i tańca.

W rolę króla i królowej wcielili się Adam Sztelmach i Anna Bogusz. Księżniczkę Różyczkę i księcia zagrali Łukasz Lazurek i Wioleta Kawka. Jako kucharz wystąpił Arkadiusz Jurzysta, natomiast jego pomocnikiem kuchcikiem był Michał Maciejec. W role wróżek wcieliły się: Magdalena Grzęda, Magdalena Basak, Sylwia Rodak, Marlena Boreczek, Patrycja Lenkiewicz, Katarzyna Jurzysta, Elżbieta Gliwka, Joanna Kowalczyk, Małgorzata Bogusz, Karolina Dziubak, Anna Piasecka oraz Agnieszka Polak. Jako krzak róży wystąpiła Dorota Kępka. Heroldem był Mateusz Figielski, strażnikami – Robert Basak oraz Robert Pieńkos. Czarownicę zagrała Katarzyna Opala a jako towarzyszące jej wrony wystąpili Katarzyna Dziubak i Piotr Dziubak. Narrację prowadziły Sylwia Sergiel i Rozalia Mazurek.

Głównym reżyserem spektaklu była Katarzyna Dębek. W przygotowanie przedstawienia zaangażowane były również Edyta Kiliszek, Arleta Jończyk, Joanna Korda oraz Katarzyna Kiliszek.

Na zakończenie aktorzy otrzymali podziękowania od dyrektor Publicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Żelechowie Marianny Błażejczyk oraz dyrektora MGOK w Żelechowie Michała Sztelmacha za fantastyczny występ oraz niezwykłą grę aktorską.