Spektakle „Jaś i Małgosia” oraz „Balladyna” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji

11 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie wystąpiła grupa teatralna z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali dwie sztuki: „Jaś i Małgosia” oraz „Balladyna”. Na wydarzenie licznie przybyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie szkół podstawowych z gminy Żelechów i okolicznych gmin.

Pierwsza inscenizacja przeniosła widzów do bajkowego świata tytułowych bohaterów – Jasia i Małgosi. Występ wypełniony był humorystycznymi elementami oraz śpiewem. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównych postaci oraz aktywnie brały udział w spektaklu.

Drugie przedstawienie nawiązywało do dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Przeznaczone było dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Aktorzy zachwycili widzów profesjonalną grą aktorską. Efekty specjalne oraz scenografia nadały występowi tajemniczy charakter. Uczniowie zgromadzeni na widowni mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie treść i problematykę lektury, ale także rozwijać wyobraźnię oraz uczyć się odbioru różnych dzieł sztuki.