„Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej”


W środę 23 marca na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury została wystawiona sztuka pt. „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” w wykonaniu aktorów Teatru „Niby nic”. Komedia miała swoją premierę w MGOK-u w lutym 2020 r.

„Poprawka…” to komedia w dwóch aktach na podstawie scenariusza Bożeny Kupis-Kucharskiej. Spektakl opowiada o tym, że miłość nie ma terminu przydatności i może zdarzyć się w każdym wieku. On – starszy mężczyzna po rozwodzie. Ona – piękna i pełna energii dwudziestodwuletnia dziewczyna, gustująca w różowym futerku. Co ich połączyło? Miłość? A może pieniądze? Czy znajomość młodej Kiki z 67-letnim Zygmuntem ma szansę na przetrwanie, gdy tuż za ścianą stoi nadopiekuńcza i zrozpaczona córka Barbara? Tego wszystkiego dowiedziała się publiczność, która przybyła w środowy wieczór do MGOK-u.

W spektaklu w reżyserii Anny Kapczyńskiej wystąpili: Agnieszka Świtaj (Barbara), Krzysztof Zaczek (Michał), Miłka Porakowska (Adela), Łukasz Bogusz (Zygmunt), Elżbieta Pietryka (Ania), Natalia Krawczyk (Kiki), Grzegorz Kapczyński (Marek). Suflerem i II reżyserem była Alicja Majek. Realizacją dźwięku zajął się Bartek Chomontowski.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Publiczność była pod wielkim wrażeniem doskonałej obsady, znakomitej gry aktorskiej i świetnej reżyserii. Wartka akcja, ciekawa intryga i mnóstwo humoru rozbawiły widzów do łez. Gromkie brawa rozbrzmiewały bardzo długo, nie pozwalając żelechowskim aktorom zejść ze sceny.

Teatr „Niby nic” istnieje przy MGOK-u od jesieni 2016 r. Założycielem i reżyserem zespołu jest Anna Kapczyńska, a aktorami – mieszkańcy Żelechowa i okolic. Zespół teatralny zadebiutował 5 marca 2017 r. sztuką Izabeli Degórskiej pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

Dochód ze sprzedaży biletów na sztukę „Poprawka…” zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.