„Kopciuszek” i „Dziady” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

11 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie wystąpiła grupa teatralna z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali dwie sztuki „Kopciuszek” i „Dziady”. Na wydarzenie przybyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie szkół podstawowych z Żelechowa i okolicznych gmin.

Pierwsza inscenizacja wypełniona była tańcem, śpiewem oraz humorystycznymi elementami. Nie zabrakło również efektów świetlnych, które niezwykle spodobały się dzieciom. Aktorzy zachwycili młodych widzów barwnymi strojami, profesjonalną grą aktorską oraz ciekawymi dekoracjami.

Druga inscenizacja przeznaczona była dla najstarszych uczniów szkół podstawowych. Sztuka przeniosła widzów w czasy pogańskie i przybliżyła młodzieży ludowe wierzenia związane z obrzędem „dziadów”. Uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie treść i problematykę lektury, ale także rozwijać wyobraźnię oraz uczyć się odbioru różnych dzieł sztuki.