Koncertowa niedziela w Żelechowie


Wspaniały repertuar i piękne wykonanie – tak w skrócie można opisać koncert, który odbył się w niedzielę 13 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpiło dwoje utalentowanych dziewcząt – Alicja Kamola i Konstancja Przeździecka.

Alicja Kamola to laureatka szeregu konkursów wokalnych, związana z Chórem Agaty Steczkowskiej. Razem z nim występowała m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Na płycie chóru wydanej w bieżącym roku Alicja ma kilka solowych utworów. Od wielu też lat Alicja uświetnia swoim śpiewem różnorodne lokalne imprezy i uroczystości. Występowała m.in. na Dniach Żelechowa, 100-leciu Liceum Ogólnokształcącego, podczas koncertów orkiestry dętej OSP Żelechów, można było ją również usłyszeć w żelechowskim kościele czy pałacu. Konstancja Przeździecka, uczennica kl. VIII SP w Żelechowie, przejawia zdolności recytatorskie i literackie. Co roku bierze udział w organizowanych przez żelechowski MGOK konkursach recytatorskich, zajmując pierwsze miejsce. W bieżącym roku po raz kolejny zwyciężyła w Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego.

W wykonaniu Alicji można było usłyszeć piosenki Anny German, Edyty Geppert, Steni Kozłowskiej, Ireny Santor, Violetty Villas oraz utwory z płyty Chóru Agaty Steczkowskiej. Konstancja zaprezentowała poezję Marii Konopnickiej oraz teksty Agnieszki Osieckiej. Konstancja przygotowała się do występu pod kierunkiem nauczycielki p. Marty Podgórskiej-Prożych.

Słuchając młodych artystek można było odnieść wrażenie, że wkładają w wykonanie swoich utworów nie tylko serce, ale i duszę. Była to prawdziwa uczta artystyczna, wspaniałe doznanie, które na długo pozostanie w pamięci.

Gratulacje i wyrazy uznania złożył koncertującym dyrektor MGOK Michał Sztelmach.