Koncert Noworoczny


W niedzielę 8 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie połączony z występem uczestników Akademii Gitary MGOK.

Koncert orkiestry poprowadził konferansjer wszystkich dotychczasowych edycji koncertu Łukasz Bogusz. Orkiestra pod batutą kapelmistrza Stefana Solarczyka wykonała kolędy i piosenki świąteczne oraz szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Orkiestrze towarzyszyła solistka Maja Wiącek, która jest jednocześnie członkiem sekcji gitarowej MGOK. Różnorodne aranże i ciekawe interpretacje wokalno-muzyczne sprawiły, że koncert był interesujący pod względem brzmienia i spotkał się z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, którzy gromkimi owacjami zachęcali orkiestrę do zagrania na bis. Burmistrz Żelechowa, składając gratulacje orkiestrze, przekazał na ręce kapelmistrza nowe instrumenty zakupione przez Gminę Żelechów.

W drugiej części koncertu odbył się występ uczestników Akademii Gitary MGOK. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na scenie, wystąpiła 18-osobowa reprezentacja liczącej aż 40 osób sekcji gitarowej. Młodzi adepci gitary, którym towarzyszyło dwoje solistów – Maja Wiącek i Patryk Zowczak, przedstawili repertuar świąteczny. Nad występem czuwał nauczyciel, Marek Gryziecki, który od ponad dwóch lat prowadzi w żelechowskim Domu Kultury lekcje gry na gitarze klasycznej. Podziękowania i wyrazy uznania dla uczestników Akademii Gitary złożył dyrektor MGOK Michał Sztelmach.