Koncert kolęd Chóru Camerata i Chóru Żelechowa


W niedzielę 15 stycznia o godz. 18.45 w kościele parafialnym w Żelechowie odbędzie się koncert kolęd. Wystąpią: Chór Camerata Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze pod dyrekcją Kazimierza Bukata oraz Chór Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza.

Chór Camerata powstał pod koniec 2019 r. Ze względu na pandemię, systematyczną pracę rozpoczął w marcu 2022 r. Zespół liczy 24 osoby. Na repertuar chóru składają się głównie utwory a cappella kompozytorów polskich i obcych, pieśni roku liturgicznego, w tym kolędy i utwory patriotyczne. Z chórem na stałe współpracują śpiewaczki: Justyna Jedynak-Obłoza i Jolanta Kaczyńska-Lechnio. Akompaniatorem jest Tomasz Marciniak. Opiekunem artystycznym jest Kazimierz Bukat – od 1985 r. dyrygent Chóru Filharmonii Narodowej.

Chór Żelechowa działa od września 2013 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie. Czterogłosowy chór liczy kilkanaście osób w różnym wieku. W repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne, kolędy, utwory patriotyczne, ludowe i rozrywkowe. Chór koncertuje w Żelechowie i innych miejscowościach, uświetnia swoimi występami lokalne uroczystości i imprezy, bierze udział w przeglądach i festiwalach.

Organizatorami koncertu są: Burmistrz Żelechowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie.