II Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”

W dniach 1, 8, 15 i 22 października (niedziele) o godz. 19.00, po Mszy świętej, w kościele parafialnym w Żelechowie odbywał się będzie II Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. Organizatorami festiwalu są: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Parafia pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie oraz Fundacja Centrum Rozwoju Sztuki.

1 października odbędzie się koncert pt. „Mistrzowskie głosy”, w którym wystąpią: Zespół Wokalny Art’n’Voices, Błażej Musiałczyk – organy, Tomasz Chyła – skrzypce.

Na 8 października zaplanowany jest koncert pt. „Solo i kameralnie”, który wykonają: Maria Perucka – skrzypce oraz prof. Roman Perucki – organy.

15 października odbędzie się Koncert Papieski z udziałem Michała Chorosińskiego – recytacje oraz prof. Andrzeja Chorosińskiego – organy.

Koncert finałowy festiwalu pt. „Muzyczne skarby Kościoła” odbędzie się 22 października. Wystąpią w nim: Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, prof. Michał Sławecki – magister chori oraz dr Maciej Zakrzewski – improwizacje organowe.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Błażej Musiałczyk – organista archikatedry w Gdańsku-Oliwie. Koncerty poprowadzi wikariusz żelechowskiej parafii i zarazem inicjator festiwalu ks. Mariusz Rompa.