Gminny Dzień Dziecka


W niedzielę 2 czerwca w godz. 12.00-17.00 w Parku Miejskim w Żelechowie odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Wydarzenie organizują: Gmina Żelechów i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie. W przygotowanie atrakcji dla dzieci zaangażowani są: Caritas Żelechów, ZSP w Żelechowie, Ochotnicze Straże Pożarne z Piastowa i Woli Żelechowskiej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Garwolina, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żelechowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Stefanowa.

O godz. 12.00 wystąpi zespół Mała Orkiestra Dni Naszych, który zaprezentuje piosenki dla dzieci o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Wszystkie wydane przez zespół płyty objęte są Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych są wspaniałym narzędziem wspierającym rozwój najmłodszych i przyczyniają się do przyswajania przez nich ważnej i potrzebnej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, norm społecznych oraz budowania przyjaznych relacji międzyludzkich. Utwory zespołu nie tylko bawią i łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczą zdrowego i mądrego podejścia do świata.

Tego samego dnia w godz. 8.00-14.00 na stawach Koła PZW w Żelechowie odbędą się zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka.

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych atrakcji!