Filmowe przeboje na żelechowskiej scenie

W niedzielę 14 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert piosenek filmowych w wykonaniu Janusza Maleńczuka z zespołem.

W repertuarze znalazły się utwory z filmów polskich i zagranicznych. Obok oscarowych hitów pochodzących ze znanych produkcji hollywoodzkich, muzycy zagrali także piosenki z popularnych seriali oraz prawdziwe „perełki” z mniej znanych filmów.

Koncert wykonali: Janusz Maleńczuk – perkusja/wokal, Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, kontrabas, Andrzej „Smukły” Maleńczuk – gitary, Tomasz Rogalski – saksofon.

Janusz Maleńczuk jest wokalistą, perkusistą, absolwentem instrumentalistyki na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, finalistą Sopot Festival 2008, laureatem „Szansy na sukces”, a także innych ogólnopolskich konkursów piosenki. Jego utwór pt. „Jesteś częścią mnie” wykorzystany został w serialu „Barwy szczęścia”. Krzysztof Chromiński to kompozytor, pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Marek Matwiejczyk to multiinstrumentalista i realizator dźwięku. Andrzej „Smukły” Maleńczuk to gitarzysta, lutnik i muzyk sesyjny, który akompaniował m.in. takim artystom jak: Andrzej Dąbrowski, Piotr Szczepanik, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak i Marek Piekarczyk. Tomasz Rogalski to multiinstrumentalista i muzyk sesyjny.

Wspaniały repertuar koncertu i znakomite wykonanie sprawiły, że publiczność bawiła się wyśmienicie. Na zakończenie głos zabrali: Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik, składając wyrazy uznania artystom oraz życzenia wszystkim Paniom z okazji ich święta.

Skrót koncertu: