Dni Żelechowa 2026 za nami! – część I
Tegoroczne święto naszego miasta było wyjątkowym czasem pełnym muzyki, sportowych emocji, rodzinnych spotkań i wielu atrakcji dla mieszkańców oraz gości.
Obchody rozpoczęły się już 7 czerwca od II Żelechowskiego Biegu Łabędzia, zorganizowanego na Rynku przez stowarzyszenie Żelechów Aktywni Sportowo. Wydarzenie było doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu i promocji zdrowego stylu życia.
17 czerwca mieszkańcy mogli odwiedzić Izbę Pamięci Ziemi Żelechowskiej podczas Dnia Otwartego, poznając historię miasta, jego mieszkańców oraz cenne pamiątki i eksponaty.
Główne obchody odbyły się 21 czerwca na stadionie miejskim. Świętowanie rozpoczął jubileuszowy mecz z okazji 105-lecia Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów, w którym Oldboje „Sępa” pokonali Oldbojów „Wilgi” Garwolin 4:3. Na murawie zaprezentowali się również najmłodsi zawodnicy trenujący w klubie.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także przyjazd motocyklistów z grup MOTO SWAN Żelechów i Wolf Team wraz z przyjaciółmi. Parada oraz wystawa motocykli przyciągnęły wielu miłośników dwóch kółek.
Na scenie nie zabrakło muzycznych atrakcji. Publiczność mogła podziwiać występ Kapeli Niwińskich, pielęgnującej tradycje muzyczne południowo-wschodniego Mazowsza. Następnie zgromadzonych porwała do zabawy Grupa Muzyczna EratoX, znana z takich przebojów jak „Będę czekał na Ciebie” czy „Dziewczyna ze zdjęcia”.
Punktem kulminacyjnym wieczoru był koncert gwiazdy Dni Żelechowa – zespołu Classic, jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów disco polo w Polsce. Największe przeboje grupy zgromadziły pod sceną liczną publiczność i stworzyły niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy. Sobotnie świętowanie zakończyła zabawa taneczna z zespołem Largo.
Przez cały czas trwania wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji: dmuchańce, animacje dla dzieci, przejażdżki kucykiem, wata cukrowa, popcorn, symulator rajdowy, loty motolotnią oraz stoiska gastronomiczne. Bufet prowadzili druhowie z OSP Piastów we współpracy z KS „Sęp”. Swoją ofertę prezentowały również KGW Stefanów-Stefanowianki oraz Koło Gospodyń Wiejskich Kębłów, Warsztat Terapii Zajęciowej EMAUS w Żelechowie oraz gminny ekodoradca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, gościom, artystom, partnerom, sponsorom, służbom zabezpieczającym wydarzenie oraz osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Dni Żelechowa. Dzięki Państwa obecności i zaangażowaniu było to wyjątkowe święto naszej lokalnej społeczności.
Organizatorem wydarzenia byli: Gmina Żelechów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Klub Sportowy Sęp Żelechów oraz grupa Żelechów Aktywni Sportowo.
Zadanie publiczne pn. „Dni Żelechowa 2026” zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.














































































































































































